Na sobotním turnaji v Praze si odbyli hráčskou premiéru 4 plzeňští adepti

Na sobotním turnaji v Praze si odbyli hráčskou premiéru 4 plzeňští adepti

4.11.2023

V dnešním nepříliš přívětivém počasí se 4 naši mladí hráči zúčastnili jednodenního turnaje, v rámci kterého se odehrávají zápasy v dětských kategoriích od nejmladších v kategorii U8 (do 8 let), až do kategorie U12 (do 12 let).

V kategorii U8 nás podpořil tým Malešic, na jejichž domovském hřišti se zápasy odehrávaly, a půjčil nám 2 hráče, abychom byli schopni složit tým. V kategorii U8 se hraje na jedné třetině hřiště s upravenými pravidly, tak aby hra byla co nejjednodušší a pochopitelná i pro nejmenší. Naši tři hráči odehráli celkově 3 zápasy z nichž ve dvou prvních vítězili. Ve třetím zápase, bohužel, i přes přemíru snahy těsně prohráli se Zbraslaví a tak si nakonec odnesl náš smíšený tým (plzeňsko-malešický) celkově druhé místo.
Za kategorii U8 hráli: Alžběta Brodská, Karel Bilý, Amálie Vavříková.
Nejlepším hráčem za plzeňské byl vyhlášen Karel Bilý.

Okamžitě poté nastupoval Martin Vavřík v kategorii U10 za Zbraslav. Zápas dopadl i přes obrovskou snahu a zápal všech hráčů prohrou.

Následovala jednozápasová pauza a další zápas ve kterém se znovu účastnil pouze Martin, avšak již nikoli za Zbraslav ale tentokrát nastoupil za Smíchov, a to právě proti Zbraslavi, za kterou hrál v předchozím zápase. Zápas dopadl pro tým, ve kterém hrál jeden z našich již o o poznání slavněji a to výhrou Smíchovských.

Z celého dne jsme odjížděli spokojení a děti odjížděly s úsměvy na tvářích.