Reportáž z nedělního utkání Old dogs

Reportáž z nedělního utkání Old dogs

10.9.2023

Krásné nedělní odpoledne zalité sluncem a teplotami atakující 30°C vyrazila Plzeň na plánovaný zápas do Radotínské arény. Čekal nás soupeř z východní části republiky. Brno Ravens sice nemá takovou historii jako náš klub přesto v posledních letech vychovává mladé šikovné hráče, kteří se soustředí převážně na field lakros. V tomto zápase jsme byly mírnými favority.

První perioda

Začátek první periody pro nás nezačal podle představ. Po rozpačitém začátku Ravens střelili první gól. To byl správný impuls, který jsme potřebovali. V krátkém sledu se dvakrát trefil Filip Hříbal a jednou Adam Střecha. Naše hra se zlepšila, přesto jsme dovolili na konci první periody soupeři snížit na rozdíl jediné branky na 3:2.

Druhá perioda

Druhá perioda byla v naší režii. Filip i Adam si připsali každý jednu přesnou trefu a přidal se i Vítek Vlček. Náš soupeř sice měl několik nebezpečných střel. Ty však pokryl náš gólman Šimon Březka. Po polovině zápasu na světelné tabuli svítilo skóre 6:2.

Třetí perioda

Ve třetí periodě skóroval jako první Marek Felix, který se bohužel při vstřeleném gólu zranil. Další branku si připsal náš soupeř, který střílel hlavně ze střední vzdálenosti. Poté jsme přidali další dva góly a Ravens po jednom. Na konci periody byl stav 9:4 pro Plzeň. Mnohý z diváku si myslel, že čtvrtá perioda už bude pouze v režii Old Dogs.

Čtvrtá perioda

Hráči Plzně se také nechali ukolébat náskokem 5 branek nad soupeřem. Ten však zmobilizoval síly a do poslední periody vstoupil s odhodláním nedat se lacino. Po nedůslednosti v obraně a ztrátách míčů v přechodové fázi nám soupeř vstřelil 4 góly. Za Plzeň se prosadil pouze Adam střecha. V polovině čtvrté periody byl stav 10:8 pro Plzeň. Old Dogs však drama nedovolili a třemi góly za sebou stanovili konečné skóre 13:8.

Nejlepší hráči Old Dogs Plzeň byli Filip Hříbal s 6 góly a 2 asistencemi a Adam Střecha s 4 góly a 4 asistencemi.